Anasayfa
17 Mart 2021 ( 83 izlenme )

Son Dakika Türkiye'ye Mesaj!!!

Son Dakika Haberi: Uçaklar havalandı, ateş açtılar! İsrail gazetesi: Türkiye çarpışmaya hazırlanıyor

Türk ve Yunan heyetlerinin buluştuğu saatlerde Girit Adası'ndaki Suda Üssü'nden savaş uçakları Türkiye'ye gözdağı vermek için kalkış yaptı. Çeşme'nin karşısındaki Sakız Adası'nda ise Yunan özel kuvvetler askerleri Lozan Antlaşması'nı ihlal etti. Yunan medyası 'Türkiye'ye savaş mesajı: Yunanistan için buradayız' başlıkları atarken, Jerusalem Post gazetesi ise, Türkiye'nin İsrail ve Yunanistan'la çarpışmaya hazırlandığını yazdı.

Bir hafta içerisinde İsrail, Fransa, ABD ve Güney Kıbrıs gibi ülkelerle peş peşe tatbikatlar yapan YunanistanTürkiye ile görüşmenin gerçekleşeceği bugün de bir başka ülkeyle gövde gösterisine girişiyor. İzmir Çeşme'nin karşısında yer alan Sakız'da ise Yunan özel kuvvetler askerleri silahlarını ateşledi.

Türkiye ve Yunanistan, istikşafi görüşmelerin 62. randevusu için Salı günü Atina'da buluştu. Kathimerini gazetesi, tarafların başkent Atina'daki bir otelde bir araya geldiğini bildirdi. İstanbul'daki 61. buluşmanın ardından yaklaşık iki ay sonra gerçekleşen görüşmede, Türk ve Yunan dışişleri bakanlığı yetkilileri yer aldı.

İstikşafi görüşmenin yapıldığı saatlerde Yunan savaş uçakları Girit Adası'na gelen Suudi Arabistan jetleriyle birlikte havalandı. Altı adet Suudi F-15'i, hafta sonu Girit'teki Suda Üssü'ne konuşlandı.

CNN Türk Atina muhabiri Yorgo Kırbaki, Yunanistan'ın geçen yıl da Birleşik Arap Emirlikleri'yle Girit'te gövde gösterisine giriştiğini hatırlatıp ilk kez Suudi jetlerinin Girit'ten kalkış yaptığını bildirdi.

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı'nın twitter hesabından paylaştığı fotoğrafları Yunan Genelkurmay Başkanlığı retweetledi. Yunan medyası ise 'Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye savaş mesajı: Yunanistan için buradayız' başlıkları attı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir