Anasayfa
20 Mart 2021 ( 177 izlenme )

Son dakika... İlk kez görüntülendi! Akdeniz'i dar edecek

Gelen  son dakika  haberine göre,  Deniz Kuvvetleri  Komutanlığı'nın en modern deniz karakol uçağı P-72, görev program ilk kez görüntülendi. Deniz Hava Filo Komutanı Albay Ahmet Özekin cevabı verdi: En büyüğü olduğumuzu söyleyebilirim!


Son Dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri, kendi kişiselini son teknoloji harp gereçleri ile donatmayı sürdürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yakın zamanda giren denizaltı avcısı P-72'ler de onlardan biri.

TRT Haber'den Doğancan Aksoy'un haberine göre, P-72 deniz karakol uçağının mavi vatandaki görev uçuşu ilk kez görüntüledi. Uçakta 2'si pilot 1'i taktik koordine subayı 8 personel görev alıyor.

P-72, su üstü deniz hareketliliğinin resmini çıkartarak LINK 16 veri sistemi üzerinden deniz ve hava kuvvetleri unsurlarına anlık bilgi veriyor. Deneyimli kişisel su üstünde olduğu gibi hiçbir hareketliliği de gözden geçirmiyor.

9 saate kadar havada kalabiliyor 

Deniz Hava Filo Komutanı Albay Ahmet Özekin şöyle konuştu: "P-72 deniz karakol uçaklarımızın envantere girmesiyle yıla kadar yaklaşık 12 adet deniz karakol uçağımız olacak.

Bu da tüm Akdeniz'de ve bölgemizde en büyük deniz hava güçlerinden birisi olacak. Hatta en büyüğü olduğumuzu söyleyebilirim.

6

Bunlar da İlginizi Çekebilir